Piekło Czantorii 2022 bieg górski w Ustroniu

Piekło Czantorii meta

Poczuj smak Piekła Czantorii

Dla wielu z Was, a może dla większości, ukończenie tej morderczej trasy to zwycięstwo. Nad swoimi słabościami, bólem, rezygnacją. Trasę „Przepierona” kończy w limicie tylko 30% tych, którzy wystartowali. To dobitnie świadczy o jej trudności. Smak wygranej docenia wielu i coraz więcej osób chętnie tu wraca. To nie tylko walka, to przygoda, nowe znajomości i szacunek, jakim darzą się Ci którzy wygrali i okazują go tym, których czas dopiero nadejdzie.

Piekło Czantorii to, zdaniem wielu biegaczy górskich, jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce. Niektórzy nawet twierdzą, że trudno w tym przypadku mówić o bieganiu, skoro zbiegi są tak trudne, że większość trzeba schodzić. Na pewno jest w tym sporo racji. W pakiecie zawodnicy otrzymują nieprzewidywalną pogodę, wspaniałą atmosferę i rywalizację z samym sobą. Piekło Czantorii to wyjątkowy bieg, cztery dystanse – szczegóły na dole strony i tutaj

Czasami szczęśliwcy mogą trafić na piękne widoki. Z górnej stacji Kolei Linowej „Czantoria” roztacza się najpiękniejszy widok na Ustroń i okoliczne szczyty: Lipowski Groń, Równicę Orłową, a gdzieś w oddali Błatnia, Stołów, Klimczok i Skrzyczne.

Od wielu lat promujemy Beskid Śląski jako idealne  miejsce do uprawiania wszelkich sportów. Nie myślcie, że są to łatwe góry, a Piekło Czantorii zrywa z tym stereotypem.

Piekło Czantorii 2022 zapisy

Licznik tyka. Coraz mniej dni pozostało do jednych z ostatnich biegów górskich w Polsce. Piekło Czantorii znane jest ze swej chimeryczności. Nieprzewidywalna pogoda, zmienne warunki na trasie… Jedno jest pewne. Tutaj znajdziecie wspaniałą atmosferę i przyjaźń. Niepowtarzalny klimat, wolontariusze zawsze chętni do pomocy i doping na mecie.

Link do zapisów w sekcji Zapisy

Opłaty

Do końca września trwa drugi termin. Wysokość opłat znajdziesz tutaj

Zapraszamy!
Organizatorzy.

Dystanse

71 km

+5780 m

Przepieron

3 pętle, 4 pkt. ITRA. Start 20:00 (piątek), limit 19 godzin.

47 km

+4130 m

Pieron

2 pętle, 3 pkt. ITRA. Start 2:30 (sobota), limit 12,5 godziny.

24 km

+2210 m

Bestyja

1 pętla, 2 pkt. ITRA. Start 8:00 (sobota), limit 7 godzin.

10 km

+1000 m

Bestyjka

Start 10:00 (sobota) limit 3 godziny